/ by /   Bez kategorii, Gear / 1 comments

Wiedza, którą chcemy się dzielić

Jesteśmy naprawdę zadowoleni. Ruszył Uniwersytet Trzeciego Piwa, nasz wspólny projekt z warszawskim pubem Cześć oraz blogiem Smaki Piwa.  Pierwsze spotkanie pokazało, że to, co robimy, ma sens. Piwna rewolucja zatacza coraz szersze kręgi i rośnie liczba osób, które wiedzieć o piwie więcej. Świetnie się składa, bo my chcemy dzielić się swoją wiedzą.

W piwnym świecie siedzimy od lat. Piotrek jest współwłaścicielem pubu Cześć, Kamil prowadzi bloga Smaki Piwa, ja jestem sędzią piwnym i prowadzę piwne szkolenia. Każdy z nas jest pasjonatem, któremu duża wiedza i doświadczenie pozwoliła wejść w świat piwa bardziej profesjonalnie.

Codziennie spotykamy ludzi, którzy zafascynowali się dobrym piwem. Zadają nam mnóstwo pytań, bo chcą wiedzieć więcej. To zrozumiałe – też przechodziliśmy ten etap. Postanowiliśmy coś dla nich zrobić. Tak narodził się pomysł Uniwersytetu Trzeciego Piwa, naszej inicjatywy edukacyjnej.

Chcemy stworzyć przyjazną przestrzeń, zwłaszcza dla tych, którzy dopiero wchodzą w świat piwa. Każda (dorosła) osoba jest tu mile widziana, niezależnie od stopnia wiedzy. Spotkania Uniwersytetu mają być miejscem, gdzie można zdobyć fachową wiedzę na temat piwa.

Nie da się tego zrobić inaczej, niż degustując, tak więc na każdym spotkaniu rozmawiamy i próbujemy kilku próbek piw. Niezbyt dużych, bo nie jest to zwykłe spotkanie w pubie. My mamy się czegoś nauczyć. Lepiej jest spróbować więcej piw, ale w mniejszej ilości.

Każde spotkanie jest inne. Na każdym poruszamy inny temat i próbujemy innych piw. Jest więc naprawdę ciekawie. Kolejne spotkania zaplanowaliśmy tak, by krok po kroku poznawać cały świat piwa. Zgodnie z zasadami degustacji, będziemy brać na warsztat piwa odpowiednie dla sezonu – zatem mocne zimną, lekkie latem, wiosenne wiosną. A w ciemną listopadową noc – ciemne piwa. Prawda, że pasuje?

Jeśli więc chcesz wiedzieć więcej o piwie – nie wahaj się, wpadaj na spotkanie. Najbliższe będzie w sobotę 26 listopada 2016 o godz. 15:00. Jak zawsze, w pubie Cześć na ul. Grzybowskiej 2 w Warszawie. Chcecie zarezerwować miejsce na spotkanie? Zajrzyjcie do Cześcia, lub napiszcie do nich. Do zobaczenia na spotkaniu!

SHARE THIS